1. Dzisiaj jest dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Od Mszy świętej o godz. 9.00 rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla kandydatów z klas VI, uczniów SP Nr 11 i 13 wraz z rodzicami. Potem spotkanie w dolnym kościele z Ks. Piotrem.
 3. W imieniu Parafian dziękujemy Wspólnotą i Osobą zaangażowanym w czuwanie modlitewne w miniony wtorek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziękujemy za pamięć i intencje modlitw za Budowniczych i Fundatorów naszej świątyni – czego widomym znakiem jest 19 m krzyż na wieży naszego kościoła zamontowany w 1989r. właśnie w to święto. Bóg zapłać za ten dar modlitwy i pamięci!
 4. W środę, 22 dnia miesiąca, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo, modlitwy i poświęcenie róż ku czci św. Rity.
 5. Msza święta w intencji członków Grupy Modlitewnej św. O. Pio z naszej Parafii odbędzie się w czwartek o godz.7.00 we wspomnienie Patrona.
 6. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w sobotę od godz. 9.00. Msza święta o godz.10.00.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 8. Zbiórka kandydatów i ministrantów młodszych odbędzie się w sobotę o godz. 10.00, a godz.11.00 ministrantów starszych i lektorów.
 9. Próba scholki dziecięcej w niedzielę o godz. 9.30.
 10. Spotkanie dla kandydatów kontynuujących przygotowanie do sakramentu bierzmowania z klas VII, uczniów SP Nr 11 i 13 wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 września, od Mszy świętej o godz. 9.00. Po Eucharystii spotkanie w dolnym kościele z Ks. Piotrem.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych będziemy gościli katechistów ze wspólnoty neokatechumenalnej z Sosnowca, którzy będą zapraszali na katechezy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki.
 12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium
  w Kalwarii Zebrzydowskiej, papieskiej parafii w Wadowicach oraz muzeum Ojca Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się 9 października w sobotę. Zapisy, wpłaty, szersze informacje u Ks. Andrzeja.
 13. Jest nowy Kalendarz na Intencje Mszalne na 2022 rok.
 14. Kalendarz ścienny Gościa Niedzielnego „ Madonny Europy ” na 2022 rok w cenie 15 zł. jest do nabycia u P. Kościelnego.
 15. U ministrantów jest także nasz parafialny tygodnik Głos Golgoty. Dochód ze sprzedaży wspiera Fundusz Ministrancki. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary!
 16. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Alina Latała l.66, Ryszard Górnikiewicz l.77, Zbigniew Mordziałek l.92, Zofia Rychło l.87. Zdrowaś Maryjo…

Dodaj komentarz