OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj jest dwudziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Ks. Bp. Grzegorz Kaszak mianował trzech nowych wikariuszy do naszej Parafii. Ks. Rafała Kordaszewskiego z par. św. Mikołaja z Targoszyc, Ks. Andrzeja Hepek z par. Chrystusa Króla z Sosnowca – Klimontowa i Ks. Pawła Krawczyka z par. św. Maksymiliana Marii Kolbe z Dąbrowy Górniczej – Mydlic. Życzymy Im Szczęść Boże w posłudze duszpasterskiej i pracy katechetycznej w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Pielgrzymom na Jasną Górę pielgrzymki pieszej i autokarowej za pamięć w modlitwie, intencje mszalne, składane wyrzeczenia i ofiary. Dziękujemy służbom porządkowym i scholii muzycznej, którzy szli w pielgrzymce za ich zaangażowanie i poświęcenie. Serdeczne Bóg zapłać!
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W sobotę rano od godz. 9.00 będziemy jeździć do chorych z posługą sakramentalną w/g
  listy. Gdyby były jakieś zmiany spowodowane przez pandemię lub czas wakacji prosimy o kontakt rodziny z kapłanami. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o godz. 21.00 z adoracją relikwii św. O. Pio.
 5. W najbliższy piątek przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Zechciejmy pamiętać w swoich modlitwach o Osobie Pasterza naszej diecezji.
 6. Na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego 2021/22 zostanie odprawiona Msza święta w przyszłą Niedzielę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, uczniów na tę uroczystą Eucharystię z prośbą o Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok Nauki. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży będzie na tej Mszy świętej oraz w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca o godz.17.00, a potem Msza święta o godz.18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.
 8. W imieniu Parafian dziękujemy pewnym Osobom za ofiarowanie wotów w postaci dwóch złotych kolczyków oraz dwóch naszyjników i jednej bransolety z bursztynu i jednego naszyjnika z koralowca do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Zenobia Skowrońska l.85, Mieczysław Matras l.90, Stanisława Dąbrowska l.82, Czesław Kowal l.67.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 • W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego kryzysu
  w Afganistanie, który wiąże się z koniecznością naszej chrześcijańskiej pomocy. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski w Niedzielę 5 września we wszystkich parafiach w Polsce odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę !

Dodaj komentarz