1. Dzisiaj jest czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz.17.00, a potem Msza święta o godz.18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.

3. Zapraszamy w pierwszy poniedziałek miesiąca na czuwanie, modlitwy, Mszę świętą o godz. 16.30 członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego.

4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu odbędzie się w piątek o godz. 20.00.

5. Od czwartku zaczynamy modlitewną nowennę ku czci NMP Szkaplerznej o godz. 17.00.

6. Zapraszamy na codzienne Apele Jasnogórskie w naszym Sanktuarium o godz. 21.00, a w niedziele na dodatkową Mszę świętą o godz. 20.30.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową Bractwa Szkaplerznego do Czernej, 17 lipca, w sobotę. Koszt 40 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik, w środę po Mszy wieczornej lub w zakrystii.

8. Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw Pro Missio organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV, AGD, komputery, telefony, akumulatory, itp. Odbiór 29 lipca. Rzeczy składamy przy dolnym kościele. Szczegóły są na plakacie.

9. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę Zagłębiowską, która rozpocznie się 23 sierpnia. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń.

10. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową na 26 sierpnia na Jasną Górę. Koszt 40 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik, najlepiej w środę po Mszy wieczornej.

11. Pamiętajmy, aby nawet w najbardziej upalne dni zachować godny strój gdy przychodzimy do kościoła, stosowny do powagi miejsca kultu.

12. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Jadwiga Krej l.89, Sabina Sych l.88, Krzysztof Wnuk l.68, Dariusz Bujak l.58.