1. Dzisiaj jest trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. We wtorek, uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Taca jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień modlitewnej łączności z papieżem Franciszkiem. Dzień imienin Ks. Bpa Piotra Skuchy.

3. Jest to także dzień imienin naszego Ks. wikariusza Piotra Janiczka. Na Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się za Niego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w życiu oraz będzie okazja do złożenia Mu życzeń. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 pożegnamy Ks. dr Łukasza Pisza z naszej Parafii, który przechodzi do par. św. Joachima w Sosnowcu. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych.

W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę  rano od godz. 9.00 będziemy jeździć do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Gdyby były jakieś zmiany spowodowane przez pandemię lub czas wakacji prosimy o kontakt rodziny z kapłanami. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o godz. 21.00 z adoracją relikwii św. O. Pio.

5. Zachęcamydo modlitwy o urodzaje i za wypoczywających na wakacjach.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca o godz.17.00 i potem Msza święta o godz.18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.

7. W związku z akcją Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy, Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzn. RTV, AGD, komputery, akumulatory, telefony komórkowe. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje na Wschodzie Europy i Azji. Odbiór nastąpi 29 lipca. Rzeczy składamy przy dolnym kościele. Szczegóły są na plakacie.

8. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę Zagłębiowską, która rozpocznie się 23 sierpnia. Zapisy trwają do wyjścia pielgrzymki.  Nie będzie noclegów w kwaterach prywatnych. Będziemy korzystali z gościnności szkół i remiz OSP. W razie konieczności pielgrzymi będą dowożeni autokarami na nocleg do swoich domów i rano wracać w ten sam sposób na trasę. Szczegóły komunikatu są na tablicy ogłoszeń.

10. W minionym tygodniu zmarł w naszej Parafii Śp. + Maciej Gelecińki l. 76

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz