1. Dzisiaj jest dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznego Odpustu Parafialnego: kapłanom, asyście, pracownikom świeckim, ministrantom, dzieciom, pocztom sztandarowym, grupom i wspólnotom parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Przez Oktawę Bożego Ciała są Nieszpory Eucharystyczne  o godz. 17.30, a po Mszy świętej wieczornej procesja z asystą wokół świątyni i ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie Oktawy jest procesja do czterech ołtarzy wokół Sanktuarium zakończona tradycyjnym poświęceniem ziół i kwiatów oraz błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji oraz do pomocy przy dekoracji ołtarzy.

4. Ze względu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała kancelaria parafialna po południu w czwartek nie będzie czynna z wyjątkiem zdarzeń losowych.

5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Akt ponowienia, oddania w 100 lecie Najświętszemu Sercu Zbawiciela naszej Ojczyzny, odmówimy na Mszy świętej o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenia Kapłanów.

6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu jest w piątek o godz. 20.00.

7. W sobotę czcimy Niepokalane Serce  NMP.

8. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny, za pomordowanych na Kresach Wschodnich, za zmarłych z naszych rodzin. Po Niej przejście na modlitwy przy Krzyżu Katyńskim

9. Zapraszamy także w tym dniu, na uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00, w ramach kolejnej rocznicy Objawień Fatimskich.

10. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za przekazanie kolekcji medali złotem platerowanych św. Jana Pawła II „Powrót do Domu Ojca” jako wotum do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!

11. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę Zagłębiowską, która rozpocznie się 23 sierpnia. Nie będzie noclegów w kwaterach prywatnych. Będziemy korzystali z gościnności szkół i remiz OSP nocując pod namiotami w obrębie terenu tych obiektów. Jeżeli liczba uczestników będzie przekraczać możliwości zakwaterowania, wówczas pielgrzymi będą dowożeni autokarami na nocleg do swoich domów i rano wracać w ten sam sposób na trasę. Najważniejsze jest jak najszybsze zgłaszanie się pątników. Bardzo prosimy, aby zrobić to najpóźniej do 27 czerwca. Szczegóły komunikatu są na tablicy ogłoszeń.

12. Do puszki za ławkami można składać ofiary na kwiaty na zakończenie procesji  Oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać za ofiary!

13. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Zofia Szkutnik l.73, Stefania Krawiec l.78.                          Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…