1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii wielkanocnej.

2. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży naszej Parafii będzie udzielony dzisiaj o godz. 16.00 przez Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Przypominamy o zachowaniu niezbędnych środków sanitarnych podczas liturgii. Bezpieczna odległość, maseczki.

3. Także dzisiaj o godz. 10.30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas IV SP Nr 13. Prosimy stałych uczestników tej godziny Mszy świętej o wybranie sobie innej godziny Eucharystii, tak by dać więcej miejsca dzieciom i ich rodzinom.

4. W poniedziałek, 31 maja, odchodzić będziemy doroczny Odpust w naszej Parafii Nawiedzenia NMP. Msze święte są w tym dniu o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Głównej Mszy świętej za Parafian o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Zapraszamy wszystkich Parafian, wspólnoty, grupy, bractwa, stowarzyszenia, dzieci pierwszokomunijne, młodzież bierzmowaną do wspólnej modlitwy. Prosimy o zorganizowanie się w ramach grup do asysty podczas liturgii.

5. Od wtorku o 17.30 zaczynamy nabożeństwa ku czci NSPJ Jest to także Dzień Dziecka

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do IV ołtarzy wokół kompleksu budynków na placu kościelnym. Po powrocie ok. 11.30 Msza święta w intencji budowniczych ołtarzy. Wieczorem o godz. 17.30 Nieszpory eucharystyczne, a potem Msze święte o godz. 18.00 i o godz. 20.30.

Kolejność ołtarzy i patronów:  I  Akcja Katolicka i Bractwo Szkaplerzne – Ks. Piotr.  II  Żywy Różaniec – Ks. Daniel.   III Grupa Modlitewna – Ks. Konrad.  IV Caritas i młodzież  – Ks. Proboszcz. Bardzo prosimy osoby biorące udział w procesji o dostosowanie się do norm sanitarnych w czasie pandemii.

7. Przez Oktawę Bożego Ciała Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30 i po Mszy wieczornej procesja wokół świątyni ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy : piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Nie obowiązuje post. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Do chorych jeździmy na prośbę rodziny w sobotę od godz.9.00. Po wieczornej Mszy Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem i Eucharystią o 21.00 z adoracją relikwii św. O. Pio.

9. W ramach Białego Tygodnia dzieci przekazały na misje swój dar materialny Dzieci Komunijne Dzieciom Misji; ze SP nr 11, 236 zł  oraz ze SP Nr 13, 814 zł. W sumie to było 1050 zł. Dziękujemy dzieciom i rodzinom za ten dar na misje. Bóg zapłać!

10. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za przekazanie bursztynowego różańca jako wotum do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!

11. Do puszki za ławkami można składać ofiary na kwiaty i wystrój ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za ofiary!

12. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Marian Szewczyk l.71, Anna Strakowska l.81.                       Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz