1.W imieniu Duszpasterzy i Pracowników Świeckich naszej Parafii wszystkim Miłym Gościom i Drogim Parafianom z racji Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech radość Wielkiej Nocy zajaśnieje w sercach wszystkich. Tym jaśniej im mroczniej odczuwamy skutki trwającej epidemii. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały tchnie w nas nadzieję i siły do lepszego życia. Śmierć została pokonana. Jezus żyje! Mamy perspektywę nieba otwartego. Radujmy się z tego zwycięstwa i cieszmy się jego owocami wraz z wiosennym      powiewem eksplozji życia.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych! Radosnego Alleluja! Szczęść Boże!

2.  Dzisiaj są Msze święte o godzinie : 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy P. Urszuli, która w tym roku zaprojektowała i wykonała ciemnicę i Grób Pański wraz z P. Ireneuszem i Tadeuszem. Dziękujemy także za pomoc P. Emilii, Jolancie i Barbarze. Podziękowania za wystrój kwiatów w kościele górnym i dolnym składamy na ręce Pań: Agnieszki, Marii, Teresy. Dziękujemy także naszym Kapłanom za posługę duszpasterską, ceremoniarzom, lektorom, ministrantom, scholii z naszym Panem organistą – wszystkim zaangażowanym w uświetnienie i przebieg Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy także wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary na wystrój ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pomimo nałożonych ograniczeń, dziękujemy za dary żywnościowe dla potrzebujących składane w świątyni. Wydano z nich 70 paczek świątecznych. W każdej było ok. 25 sztuk asortymentu produktów spożywczych.  Dziękujemy P.  Michałowi, naszemu organiście z gronem Osób przy Nich skupionym za ich pracę i poświęcenie. Średnia wartość paczki to ponad 70 zł. Serdeczne Bóg zapłać za postawę czynnej miłości!

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy jest niedzielny. Modlitwą i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie.

5. W piątek za względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post. W tym dniu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu o godz. 20.00.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie 71 Tydzień Miłosierdzia.

O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Świętą i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Taca w przyszłą niedzielę jest na Caritas, czyli na dzieła miłosierdzia Kościoła.

7. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Marek Mirowski l.73, Irena Knopik l.81, Kazimierz Grabski l.77, Marian Juszczyk l.86, Wiesława Kisielewska l.70, Stanisław Francik l.72, Bogusława Zeler l.70, Andrzej Stachowicz l.69.

Zdrowaś Maryjo… ,   Wieczny odpoczynek …

Dodaj komentarz