1. Dzisiaj jest szósta Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej.

2. W związku z nowymi przepisami sanitarnymi w kościele może być 1 osoba na 20 m2. Pozostaje obowiązek zachowania dystansu 1,5 m między osobami oraz zakrywania ust i nosa.

3. Od tej Niedzieli rozpoczyna się Wielki Tydzień. W Triduum Paschalne czyli w Wielki Czwartek  i  Wielki Piątek  początek Liturgii o godz. 18.00. W Wielką Sobotę, Wigilię Paschalną zaczynamy o godz. 20.00. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele oraz w święta nakazane na cały czas paschalny i świąteczny. Będziemy transmitowali Liturgię Wielkiego tygodnia z naszego Sanktuarium za pośrednictwem facebooka. Korzystajmy także z ubiegłorocznego Informatora Paschalnego.

4. Ze względu specyfikę obecnego czasu Liturgia Triduum Sacrum będzie pomniejszona i mniej rozbudowana. Nie będzie; ucałowania krzyża, Nocy Konfesjonałów, święcenia ognia, poświęcenia wodą święconą, procesji rezurekcyjnej. Czuwanie w ciemnicy w Wielki Czwartek do godz.22.00. Przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 24.00. W tym dniu, w piątek, od godz. 20.00 do 24.00 będzie jeden kapłan dyżurował w konfesjonale. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00 co pól godziny lub częściej w zależności od potrzeby. Ofiary przy tej okazji składane są na potrzebujących z naszej Parafii. Po godz. 16.00 zamykamy kościół na sprzątanie. O godz. 20.00 początek Wigilii Paschalnej.

5. Przypominamy o zachowaniu abstynencji i postu ścisłego osób pełnoletnich do 60 roku życia w Wielki Piątek. Zachęcamy także do zachowania postu w miarę możliwości także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

6. W Triduum Sacrum czyli w czwartek, piątek i w sobotę nie będzie czynna kancelaria z wyjątkiem wypadków losowych. Bardzo prosimy sprawy kancelaryjne załatwiać w pierwszych dniach tego tygodnia. Nie odkładać ich na ostatnią chwilę przed świętami.

7. Wydawanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebującychosób z naszej Parafii odbędzie sie w poniedziałek, w kościele, po Mszy świętej o godz.18.00.

8. Nasze miasto, chcącwesprzeć osoby najbardziej potrzebujące, planuje zorganizować w Wielką Sobotę Śniadanie Wielkanocne pod patronatem Biskupa Diecezji Sosnowicckiej Grzegorza Kaszaka oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Z uwagi na ograniczenia wymuszone przez pandemię, osoby potrzebujące pomocy, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, będą mogły otrzymać paczki ze świątecznymi potrawami, które będą rozdawane w Wielką Sobotę, 3 kwietnia, w godzinach 10.00 – 12.00 na będzińskich bulwarach, w pobliżu sklepu Lidl. W imieniu organizatorów zapraszamy.

9. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. są o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz.18.00. Spowiedź święta w tym dniu jest tylko na osobistą prośbę penitenta. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jest taki sam.

10. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Jerzy Sajdak l.47, Sebastian Gryń l.39, Zbigniew Mucha l.81,Henryk Kwieciński l.74,Witold Paciuch l.83,Janina Kosior l.87.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz