1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana Leatare – Radujcie się. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami wiosny, a papież złotą różę ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym w przebieg Rekolekcji Wielkopostnych : Drogim Parafianom, Dzieciom, Młodzieży, Kapłanom, Katechetom, Pracownikom Świeckim naszej Parafii, Paniom pracującym w kuchni i Tym dbającym o kwiaty – składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam Swym błogosławieństwem każdy trud i poświęcenie. Serdeczne Bóg zapłać!

3. W piątek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła. Z tej to okazji, jako dodatek do gazetki parafialnej, jest obrazek św. Józefa z aktem zawierzenia. W tym dniu nie obowiązuje post.

4. Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych.  Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

5. Wielkopostne postanowienia prosimywpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości obok chrzcielnicy. Można też zapisywać się na listy postu jednodniowego w intencji powołań wystawione za ławkami. Zachęcamy do udziału!

6. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w tej akcji!

8. Ze stałej puszki na Fundację Radio Maryja zebrano  663, 71 zł. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Anna Sönnichsen l.68, Eugenia-Brygida Kołodziej l.84.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz