1. Dzisiaj jest czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 16.30 modlitwy, Msza święta, adoracja dla członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego.

3. We wtorek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego.Na Mszach świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 błogosławimy świece ibierzemy udział w procesji po kościele. Prosimy nie zapomnieć o osłonkach na wosk przy świecach, które przyniesiemy do świątyni. Dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy świece na każdej Mszy świętej.

4. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkie Osoby żyjące duchem konsekracji zakonnej i powołania kapłańskiego także i z naszej Parafii. Po Mszach świętych, przy wyjściu za ławkami, będą zbierane ofiary do puszki na wsparcie Żeńskich Zakonów Klauzurowych.

5. W tym dniu  przypada 4 r.śm. + Kazimierza Kubiaka wieloletniego kierownika budowy naszej świątyni. Msza święta w Jego intencji będzie w przeddzień, w poniedziałek o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

6. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.

Do chorych z posługą sakramentalną jeździmy tylko na prośbę rodziny.

Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o godz. 21.00 z adoracją relikwii św. O. Pio.

7. Zbiórka do puszki w minioną niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji wyniosła 1 534, 90 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

8. W imieniu wolontariuszy schroniska psów w Sosnowcu jak i pracowników samej placówki dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki dla zwierząt z ubiegłych niedziel. Serdeczne dziękujemy za rzeczy materialne i wsparcie finansowe. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Św. Józef w wezwaniach Litanii. Szczegóły są na plakacie, stronie internetowej oraz u katechetów.

10. Zachowując normy sanitarne w czasie kolędy, zgłaszamy dzień wcześniej ministrantom chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej w naszym domu. Tegoroczna wizyta ma charakter modlitewny z błogosławieństwem rodziny w tym trudnym czasie. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W czasie kolędy spowiedź święta przed Mszą popołudniową jest od godz. 17.30.     Porządek kolędy:

11. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Włodzimierz Marcinkowski l.67, Eugeniusz Imielski l.86, Zofia Knapik l.70, Danuta Kubisa l.73.

Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz