1. Dzisiaj jest trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Uczestniczymy w  Niedzieli  Słowa Bożego.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć Pismo święte i inne pozycje duchowe. Zachęcamy do celebracji i lektury Słowa Bożego.

3. Trwa zbiórka do puszki za ławkami na rzecz poszkodowanych ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

4. Dzisiajna Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. Takżedzisiaj odbędzie się ostatnia zbiórka pieniężna oraz koców, prześcieradeł, ręczników dla psów w schronisku w Sosnowcu przed i po Mszy świętej o godz. 10.30. Prosimy nie przynosić gotowej karmy dla zwierząt.

6. Jutro święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tym dniem kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. Z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, nasza Parafia wraz ze Szkołą Podstawowa nr 13 i Wydziałem Katechetycznym, pod patronatem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, organizuje dla uczniów diecezjalny konkurs plastyczny pt. „Św. Józef w wezwaniach Litanii”. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej oraz u katechetów. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału.

8.  Zachowując wszystkie normy sanitarne chodzimy po kolędzie. Kapłan ma ze sobą wodę święconą i rozdaje specjalne naklejki z błogosławieństwem domu. O wizycie księdza dzień wcześniej informują ministranci, którym zgłaszamy chęć przyjęcia kolędy. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż tegoroczna wizyta ma charakter tylko modlitewny z błogosławieństwem rodziny w tym trudnym czasie. Już teraz dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W czasie kolędy spowiedź święta przed Mszą popołudniową będzie od godz. 17.30.     Porządek kolędy na ten tydzień:

9. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Damian Dziura l.41, Barbara Gajda l. 80, Ryszard Długasiewicz l.79.

Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz