1. Dzisiaj jest czwarta niedziela Adwentu.

2. Adwentowe Dni Skupienia prowadzi Ks. Przemysław Lech, rzecznik biura prasowego naszej diecezji. W niedzielę w/g stałego porządku mszalnego o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek  o  godz. 7.00. O godz. 16.30 będą Roraty z udziałem dzieci. Kończymy o godz. 18.00. Na każdej Mszy świętej jest okazja do spowiedzi adwentowej. Zachęcamy do przyjęcia tego sakramentu przed świętami. Szczegóły są na plakacie.

3. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej będą jeszcze od wtorku do środy o godz. 18.00 z możliwością spowiedzi świętej i z udziałem dzieci.

4. We wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż.

5. W czwartek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego.  W tym dniu Msze święte w naszej Parafii są tylko rano o godz. 6.30 i 7.00 z możliwością spowiedzi świętej. Po południu nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. O godz. 9.00 w Wigilię zapraszamy dzieci z rodzicami na przywitanie Dzieciątka Jezus w żłóbku, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiew kolęd i losowanie niespodzianek. Potem kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie aż do Pasterki o godz.22.00. Zachęcamy do zachowania tradycji postnej wieczerzy wigilijnej oraznaszych polskich zwyczajów świątecznych.

6. Pasterki w tym roku ze względu na przepisy sanitarne będą dwie o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Na obu intencje są za Parafian. Taca jest na Fundusz Ochrony Życia. 

7. W piątek, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Eucharystie w naszej Parafii są o godz. 9.00, 10.30, 12.00. Nie ma o godz. 7.00 rano. Przed południem ze względu na przepisysanitarne i spodziewaną ilość wiernych, w dolnym i górnym kościele. Po południu o godz. 18.00 tylko w górnym kościele. Kto był u Komunii świętej na Pasterce może po raz drugi przyjąć Pana Jezusa. Nie obowiązuje post. Przypominamy, żew pierwszy dzień świąt nie będziemy obecni w konfesjonałach za wyjątkiem indywidualnej prośby o spowiedź świętą.   

8. W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych jest niedzielny. Taca jest przeznaczona na uczelnie katolickie i pomoc studiującym na nich.

9. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.   

10. Kolęda (wizyta duszpasterska) w tym roku jest przełożona na inny stosowny czas.

11. Opłatki i świece Caritas na wigilie można nabyć w przedsionku kościoła.

12. Ze względu na przepisy sanitarne w czasie pandemii paczki świąteczne będą wydawane po domach indywidualnie nie w kościele.

13. W imieniu Parafian składamy serdeczne podziękowania dla dwóch Pań. Jedna ręcznie wyszydełkowała 30 gwiazdek, a druga 32 gwiazdki – rozety misternie wycięła z papieru na choinki do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

14. W tygodniku parafialnym Głos Golgoty zawarty jest tekst modlitwy przy wigilijnym stole, mała figurka Dzieciątka Jezus z siankiem na stół. Dochód z gazetki przeznaczony jest na fundusz ministrantów.

15. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Mieczysława Kłomnicka l.90, Wacław Fudalewski l.72, Daniela Pasternak l.88. Zdrowaś Maryjo..Wieczny odpoczynek..

Dodaj komentarz