1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Adwentu.

2. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny od czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci  zachęcamy do udziału z lampionami i z podpisanymi gwiazdeczkami. Z nich codziennie będziemy losowali pamiątkowe figurki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  

W czwartek modlimy się o łaskę wierności oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie tylko po Mszy świętej o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy roratniej o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.  Po wieczornej Eucharystii nie będzie modlitewnego czuwania w tym miesiącu. Do chorych pojedziemy przed świętami tylko na indywidualne zaproszenie kapłana.

4. Informujemy Parafian, że wraz z rozpoczęciem Adwentu uruchomiona została strona internetowa naszej Parafii. Jej adres to: www.sanktuarium.bedzin.pl.  Zapraszamy do odwiedzania strony, na której będziemy umieszczać ważne informacje z życia naszej Parafii.

5. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja – okazja, aby obdarować nie tylko najmłodsze dzieci.

6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz.17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji wspólnoty i za odmawiających różaniec.

8.  Zbiórka Świętopietrza do puszki w minioną niedzielę wyniosła 551, 78 zł. Bóg zapłać!

9. W imieniu rodziny Kasi Kośmider dziękujemy wszystkim, którzy zakupili produkty spożywcze jako wsparcie na kolejną operację dziecka. Serdeczne Bóg zapłać! 

10. W imieniu Parafian dziękujemy rodzicom i grupie młodzieży z tegorocznego bierzmowania za ufundowanie dwóch złotych ornatów z motywami eucharystycznymi w stylu monastycznym do koncelebry, które zostały poświęcone w minioną środę. Bóg zapłać!

11. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła. Są także świece Caritas: małe po 7 zł i duże po 18 zł nanasze świąteczne stoły, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Szczegóły są na plakacie.

12. Tradycyjnie są przygotowane losy na stoliku za ławkami na paczki świąteczne i prośba o przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności. Paczki zostaną dostarczone do rodzin potrzebujących pomocy z naszej Parafii oraz osób samotnych i starszych wiekiem.

13. Są do nabycia w zakrystii Kalendarze Diecezji Sosnowieckiej na 2021r. w cenie 10 zł.

14. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Tadeusz Winkler l.92, Danuta Rodzim l.86, Aleksandra Kłonicka l.51, Jolanta Domagała l.62, Mirosław Kępski l.69, Katarzyna Gnyp l.87, Władysława Leks l.91, Robert Marchelak l.74, Stefan Janas l.81.

Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz