1. Dzisiaj jest dwudziesta szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Obchodzimy 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  3. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza, Ks. Paweł Krawczyk, od 1 października obejmuje obowiązki prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Dziękujemy Mu za te kilka tygodni pobytu w naszej wspólnocie i życzymy Szczęść Boże na nowej placówce! Ta zmiana wymusza także inne w pracy duszpasterskiej i katechetycznej Parafii
  4. W dniu dzisiejszym jest ostatnia Msza święta o godz. 20.30. W czwartek ostatni Apel Jasnogórski. Kończymy odprawianie nabożeństw w/g letniego porządku.
  5. Od Mszy świętej o godz. 9.00 rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla kandydatów z klas VII, uczniów SP Nr 11 i 13 wraz z rodzicami. Potem spotkanie w dolnym kościele z Ks. Piotrem.
  6. W środę nasz P. organista Michał będzie obchodził swoje imieniny. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w Jego intencji.
  7. Od piątku zaczynamy codzienne Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii o godz. 17.30. Od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodnictwem osób starszych. Za publiczne odmawianie różańca świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy : piątek i sobota miesiąca.
    W piątek nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie tylko po Mszy o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
    W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.
    Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g nowej listy. Uległy zmianie daty i godziny spotkań Żywego Różańca i Grupy Modlitewnej. Żywy Różaniec ma spotkanie w tę sobotę o godz. 16.00 w górnym kościele.
  9. Zapraszamy na katechezy prowadzone przez katechistów z neokatechumenatu w poniedziałki i czwartki o godz.19.00 w dolnym kościele.
  10. Spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII SP Nr 11 i 13 wraz z rodzicami odbędzie się 3 października. Rozpoczęcie od Mszy świętej o godz. 9.00. Potem spotkanie w dolnym kościele z Ks. Piotrem. Obecność obowiązkowa.
  11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium
    w Kalwarii Zebrzydowskiej, papieskiej parafii w Wadowicach oraz muzeum Ojca Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się 16 października. Zapisy, wpłaty, szersze informacje u Ks. Andrzeja oraz u P. Haliny Wójcik. Koszt 60 zł.
  12. Dzisiaj jest liczenie wiernych. Prosimy o spokojne wychodzenie z kościoła.
  13. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Jerzy Strożek l.51, Stanisław Pyrek l. 84.