XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA Będzin, 12.09.2021r.

1. Dzisiaj jest dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Kościół w Polsce cieszy się nowymi błogosławionymi dzisiaj beatyfikowanymi:
    Ks. Kard. Stefanem Wyszyńskim i Matką Różą Czacką. Za Ich wstawiennictwem polecajmy Dobremu Panu Bogu nasze intencje i modlitwy.
  3. Rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem: W blasku ojcostwa św. Józefa.
  4. W poniedziałek, 13 dnia miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą modlitwę. Zapraszamy także w tym dniu 13 – go na Apel Fatimski w ramach Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  5. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na Mszę wotywną o godz.18.00 ku czci Miłosierdzia Bożego, wystawienie, koronkę i modlitwy do Tej tajemnicy wiary.
  6. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Dzieci i Młodzieży Polskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godz. 18.00 za wstawiennictwem Ich Patrona o łaski Ducha Świętego na nowy Rok Szkolny.
  7. Także w sobotę zapraszamy uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę na powakacyjne spotkanie o godz. 19.00.
  8. Zagłębiowskie Centrum Wsparcia prowadzone przez Hospicjum Sosnowieckie zaprasza w sobotę na Dni Otwarte. Szczegóły są na plakacie.
  9. Spotkanie oazowe młodzieży odbędzie się w piątek o godz. 19.00 na plebani.
  10. Zbiórka kandydatów ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00.
  11. Próba scholki dziecięcej w niedzielę o godz. 9.30.
  12. Poświęcenie tornistrów uczniów Kl. I w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10.30.
  13. W przyszłą niedzielę, 19 września, od Mszy świętej o godz. 9.00 rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla kandydatów z klas VI SP Nr 11 i 13 wraz z rodzicami. Potem spotkanie w dolnym kościele z Ks. Piotrem.
  14. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP Nr 11 i 13 odbędzie się w środę o 19.00 w górnym kościele z Ks.Pawłem i Ks.Andrzejem. Obecność obowiązkowa.
  15. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu z ubiegłej niedzieli wyniosła 3 550, 24 zł. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom jak i osobom zaangażowanym w zbiórkę z naszego Parafialnego Oddziału Caritasu. Bóg zapłać za ten dar Serca!
  16. Jest nowy Kalendarz na Intencje Mszalne na 2022 rok.
  17. Kalendarz ścienny Gościa Niedzielnego „ Madonny Europy ” na 2022 rok w cenie 15 zł. za egzemplarz jest do nabycia w zakrystii u P. Kościelnego.
  18. Już jest u ministrantów nasz parafialny tygodnik Głos Golgoty. Dochód ze sprzedaży wspiera Fundusz Ministrancki. W ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary!
  19. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. + Krystyna Janik l.87.