1. Dzisiaj jest dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

3. Dzisiaj,  22 dnia miesiąca, zapraszamy po Mszy o godz. 18.00 na nabożeństwo ku czci św. Rity zmodlitwami i święceniem róż.

4. Dekretem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka, Ks. dr Daniel Bunia został przeniesiony z naszej Parafii do Siewierza do par. św. Macieja Ap. Za czteroletnie posługiwanie w naszej wspólnocie składamy Mu serdeczne podziękowania i życzymy Szczęść Boże na nowej placówce. Także dekretem Ks. Bp. Ordynariusza Ks. Konrad Mruk został przeniesiony do Sosnowca – Niwki do par. św. Jana Chrzciciela. Za dwuletnie posługiwanie w naszej Parafii składamy Mu serdeczne podziękowania i życzymy Szczęść Boże na nowej placówce. Na Ich miejsca Ks. Biskup mianował trzech nowych wikariuszy, których powitamy w przyszła niedzielę.

5. Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę pieszą, Zagłębiowską na poniedziałek, 23 sierpnia. W tym roku będzie jedna grupa i z Parafii i  dekanatu z Będzina. Z naszej Parafii będzie szedł Ks. Daniel Bunia. Msza święta na wyjście, jutro o godz. 7.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Są także wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na 26 sierpnia na Jasną Górę. Wyjazd w czwartek o godz. 8.00 spod kościoła. Koszt 40 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik. Wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą pielgrzymować fizycznie na Jasną Górę zachęcamy aby zapisywali się do grupy w charakterze „duchowego pielgrzyma”.

6. W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte będą o godz. 7.00 i 18.00.

7. W tę sobotę o godz. 12.00 Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na oprowadzenie kuratorskie Doga św. Jakuba Via Regia. Szczegóły na plakacie.

8. Codzienne Apele Jasnogórskie sąo godz. 21.00. W niedziele dodatkowa Msza święta o godz. 20.30. Skrzynka na intencje apelowe jest za ławkami.

9. W minionym tygodniu zmarły w naszej Parafii Śp. + Helena Marszałek l.94, Jolanta Pasek l.62.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz