1. Dzisiaj jest siedemnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Po Mszy świętej, w związku z przypadającym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, błogosławić będziemy kierowców i poświęcimy Ich pojazdy mechaniczne. Ofiary przy tej okazji składane są przekazane na MIVA POLSKA, czyli na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

3. Za ławkami do skarbony można składać ofiary na rzecz poszkodowanych osób przez powodzie w naszej Ojczyźnie i w Europie. Bóg zapłać za ten dar serca!

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

5. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca o godz. 17.00.

6. Przyjmujemy zapisy na pieszą Pielgrzymkę Zagłębiowską na 23 sierpnia.

7. Są także zapisy na autokarową pielgrzymkę na 26 sierpnia na Jasną Górę. Koszt 40 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik, najlepiej w środę po Mszy wieczornej.

8. Zbiórka zużytego sprzętu RTV, AGD, komputerów, telefonów, akumulatorów itp. jest do środy. W czwartek będzie odbiór sprzętu. Rzeczy składamy przy dolnym kościele. Szczegóły są na plakacie.

9. Pamiętajmy, aby nawet w upalne dni zachować godny strój, stosowny do powagi miejsca kultu w nasze świątyni.

10. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. + Maria Ochęduszko l.77.