1. Dzisiaj jest dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. We wtorek, 22 dnia miesiąca, zapraszamy po Mszy świętej wieczornej na nabożeństwo ku czci św. Rity, modlitwy oraz poświęcenie róż.

3. W środę, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę świętą wspólnotową za naszych Ojców o godz. 18.00. Za żyjących o stosowne łaski. Za zmarłych o chwałę nieba. Intencje za ojców można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

4. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą wspólnotową za żyjących i zmarłych solenizantów. Intencje za solenizantów można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 pożegnamy Ks. dr Łukasza Pisza z naszej Parafii, który przechodzi do par. św. Joachima w Sosnowcu. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.

6. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie dzieci, młodzież, nauczycieli, którzy rozpoczynają swoje wakacje.

7. W związku z akcją Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy, Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzn. RTV, AGD, komputery, akumulatory, telefony komórkowe. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje na Wschodzie Europy i Azji. Odbiór nastąpi 29 lipca. Rzeczy składamy przy dolnym kościele. Szczegóły są na plakacie.

8. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę Zagłębiowską, która rozpocznie się 23 sierpnia. Nie będzie noclegów w kwaterach prywatnych. Będziemy korzystali z gościnności szkół i remiz OSP. W razie konieczności pielgrzymi będą dowożeni autokarami na nocleg do swoich domów i rano wracać w ten sam sposób na trasę. Zapisy trwają do wyjścia pielgrzymki. Tu jest zmiana w stosunku do tego co było. Szczegóły komunikatu są na tablicy ogłoszeń.