1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Wielkanocna. Obchodzimy ją jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej.

2. Spotkania modlitewno – formacyjnew ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w kościele w środę i czwartek o  godz. 19.00.  Kandydatów prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności – bezpieczna odległość, maseczki. Jest to ostatni tydzień do załatwienia wszystkich spraw formalnych przed tym sakramentem.

3. W sobotę, pierwszą miesiąca, zapraszamy po Mszy świętej o godz. 7.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Grupa Modlitewna naszej Parafii zapraszana na czuwanie zakończone Mszą świętą i Apelem jasnogórskim o godz. 21.00.

4. W sobotę pojedziemy do chorych od godz. 9.00 tylko na osobistą prośbę rodziny.

5. Nabożeństwa Majowe rozpoczynamy od tej sobotyo godz. 17.30. 

6. Także w sobotę, 1 maja, o godz. 21.00 zaczynamy w naszym Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu Apele Jasnogórskie. Można się w nich brać udział składając własne intencje modlitewne do puszki za ławkami. Serdecznie zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji członków Żywego Różańca i za odmawiających różaniec. Wcześniejodbędzie się spotkanie formacyjne o godz.17.00. Zapraszamy!

8. Także od przyszłej niedzieli aż do 26 września jest dodatkowa Msza święta w niedziele i uroczystości letniego okresu o godz. 20.30. Zapraszamy! 

9. Wimieniu Parafian dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze SP Nr 11 za dar ołtarza z okazji ich uroczystości w postaci mosiężnego lichtarza jako cokołu przy ołtarzu jako podstawę pod figury i relikwie. Serdeczne Bóg zapłać!

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele na tace i przelewami na konto Parafii w tym trudnym czasie. Bóg zapłać!

11. Dyrektor SP Nr 13 zaprasza wszystkie dzieci do oddziału przedszkolnego. Rekrutacja uzupełniająca jest od 4 do 10 maja. Przyjmowane są również 3 latki.

12. Władz miasta Będzina informują, że Punkt Szczepień Powszechnych już wkrótce zacznie działać. Dzięki temu mieszkańcy Będzina i okolic będą mogli zaszczepić się w możliwie jak najszybszym terminie. Punkt będzie  na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4a. Chętni na szczepienie w będzińskim punkcie szczepień, już teraz mogą się rejestrować poprzez całodobową, bezpłatną infolinię  989, elektronicznie poprzez e-Rejestrację, a od wtorku  4 maja dzwoniąc  bezpośrednio  na tel. 32 775 81 85. Szczepienia rozpoczną się w środę, 5 maja w godzinach od 8.00 do 15.00.Szczepienia będą realizowane zgodnie z wszystkimi wytycznymi sanitarnymi.

13. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. + Jerzy Śnieciński l.74, Ryszard Dyszy l.80, Zdzisława Mrugała l.83, Józef Babryła 83, Stanisław Pulut l.64, Jadwiga Tałaj l.80, Jacek Marczewski l.65, Józefa Komendarska l.85, Józef Starek l.76.

Zdrowaś Maryjo… ,   Wieczny odpoczynek …

Dodaj komentarz