1.Dzisiaj jest trzecia Niedziela Wielkanocna. Obchodzimy ją jako XIII Niedziele Biblijną. Tegorocznym hasłem są słowa: Eucharystia jako święta Wieczerza. Zachęcamy przy tej okazji do czytania Biblii! Przy wyjściu z Kościoła można nabywać pozycje Pisma świętego oraz książkę Ks. Tomasza Zmarzłego Niebieska mila, która powstała jakoświadectwo ponad 1000 osób w czasie pandemii dzielących się dobrym słowem na forum internetowym, świadectwem wiary, trudami egzystencji, humorem i radościami. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na hospicjum w Sosnowcu.

2. W czwartek Ks. dr Łukasz Pisz obchodzi swoje imieniny. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie okazja do wspólnej modlitwy i złożenia Mu życzeń.

3. Jest to także, 22 dzień miesiąca. Po Mszy świętej wieczornejzapraszamy na nabożeństwo, modlitwy, poświęcenie róż ku czci św. Rity!

4. W piątek przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha BMGłównego Patrona Polski.

5. W imieniu Parafian dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze SP Nr 13 za dar ołtarza w postaci mosiężnej podstawy pod paschał oraz jednej ze wspólnot z naszej Parafii za ufundowanie dwóch potrójnych świeczników do katafalku przy pogrzebach. Bóg zapłać!

6. Decyzją Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka Sakrament Bierzmowania w naszejParafii odbędzie się dnia 31 maja, w poniedziałek o godz. 18.00. Ostateczny termin uzupełnienia wszelkich braków i dopełnienia formalności upływa 28 kwietnia. Szczegóły u Ks. Piotra.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele na tace i przelewami na konto Parafii  oraz za każdy gest życzliwości w tym trudnym czasie. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Heryka Brysz l.88, Janina Wójcicka l.93, Marian Arasimowicz l.86, Marek Dziekoński l.75, Władysław Dyrka l.86, Edward Bienias l.80, Józefa Marynowska l.86.              

Zdrowaś Maryjo… ,   Wieczny odpoczynek …

Dodaj komentarz