1. Dzisiaj jest piąta Niedziela Wielkiego Postu.

2. Dekretem ks. bp Grzegorza Kaszaka, ks. dr Łukasz Pisz został skierowany z naszej Parafii do pomocy duszpasterskiej w parafii Zesłania Ducha Świętego w Dąbrowie GórniczejZąbkowicach. Dziękując za pracę w naszej wspólnocie parafialnej życzymy Mu Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej na nowej placówce. Jego pożegnanie nastąpi w najbliższym możliwym dla Niego terminie. Z tego też powodu w naszej Parafii powoli Msze święte w dni powszednie tygodnia, będziemy wyznaczać i odprawiać docelowo, po dwie rano i dwie wieczorem.

3. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Po Mszy wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa i modlitwą św. Jana Pawła II w intencji ochrony życia ludzkiego.

4. W poniedziałek, 22 dnia miesiąca, zapraszamy po Mszy wieczornej na nabożeństwo, modlitwy, poświęcenie róż,  adorację relikwii ku czci św. Rity.

5. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dzień kończący Nowennę Ochrony Życia. Msze święte są o godz.7.00 i 18.00.

6. W kościele są zaprezentowane prace plastyczne dzieci z Diecezjalnego i Parafialnego  Konkursu o św. Józefie w wezwaniach z litanii. Nagrody zostały rozdane. Z naszej Parafii zostało nagrodzonych pięcioro dzieci.

7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych.  Ze względu na pandemię nie będzie dorocznej Drogi Krzyżowej ulicami osiedla. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

8. W sobotę o godz. 9.00 Msza święta w intencji osób chorych i starszym wiekiem. Będzie można przystąpić do sakramentu pojednania, namaszczenia chorych i Komunii świętej przed Świętami Wielkanocnymi. Po niej, około godz. 10.00 pojedziemy do chorych, których adresy rodziny podały w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. W przyszła niedzielę, Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Na Mszach świętych błogosławimy palmy. Nie będzie procesji z palmami wokół kościoła.

10. Wielkopostne postanowienia prosimy wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości obok chrzcielnicy. Można też zapisywać się na listy postu jednodniowego w intencji powołań wystawione za ławkami. Zachęcamy!

11. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w tej akcji!

12. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Janina Kowal l.81, Marian Rubin, Zofia Solarz l.59, Janina Oleksiak l.83, Ryszard Nobis l.74, Marek Sobieraj l.73.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz