1. Trwają Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczy O. Tomasz Maniura – Oblat Maryi Niepokalanej z Centrum Młodzieży Niniwa ze wspólnoty z Kokotka. Plan rekolekcji jest na plakatach i na tablicy ogłoszeń. W niedzielę wg rozkładu Mszy świętych. W poniedziałek, wtorek i środę przed południem o godz. 7.00 i 9.00, popołudniu o godz. 16.30, 18.00 i 20.00. Kończymy w środę o godz. 18.00. Pomimo sytuacji pandemii jaką przeżywamy – zapraszamy!

2. Spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00.

3. Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych. W tym  tygodniu pod przewodnictwem Parafialnego Oddziału Caritas.  Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w tym miesiącu i na Święta Wielkanocne odbędzie się w piątek o g. 20.00.

5. W sobotę, 13 dnia miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po niej przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą modlitwę.

6. Wielkopostne postanowienia prosimywpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Można też zapisywać się na listy postu jednodniowego w intencji powołań. Zachęcamy do udziału!

7. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w tej akcji!

8. W imieniu Parafian dziękujemy za różaniec z drzewa sandałowego, złotą obrą -czkę i złoty łańcuszek, przekazane przez pewne Osoby, jako wotum do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!  

9. Ofiary do puszek na Kościoły Misyjne wyniosły 1882,28 zł. Dziękujemy Ofiarodawcom i zaangażowanym w tę akcję wolontariuszom. Bóg zapłać!

10. Informujemy Parafian, że w 50 roku życia i 24 roku kapłaństwa zmarł Ks. Józef Oleksy były wikariusz naszej Parafii w latach 1997 – 1999. Jego pogrzeb odbył się wczoraj w rodzinnym Wolbromiu. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Paweł Zatorski l.82, Dariusz Nowak l.60, Zdzisław Kaczmarski l.84, Marian Jackiewicz l.95.Zdrowaś Maryjo..Wieczny odpoczynek..

Dodaj komentarz