1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.

2. W imieniu Parafian dziękujemy Paniom: Teresie, Agnieszce, Danucie, Ks. Konradowi; Panom Ryszardowi i Tadeuszowi za przygotowanie dekoracji kościoła na okres Wielkiego Postu. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Jutro w poniedziałek, 22 dnia miesiąca, święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo, modlitwy, poświęcenie róż,  ku czci św. Rity.

4. Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych. W tym  tygodniu pod przewodnictwem Bractwa Szkaplerznego.  Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia, Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

5. Postanowienia wielkopostne czasowej abstynencji oraz inne zobowiązania pokutne prosimywpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przy chrzcielnicy. Natomiast listy dla Osób chętnych do całodziennego postu o chlebie i wodzie oraz odmówienia w tym dniu Litanii do św. Józefa jako deklaracji postnej w intencji powołań są wystawione za ławkami. Zachęcamy do udziału w tym akcie zmagania się ze sobą samym!

6. Wzorem ubiegłych lat ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii.

7. Próby scholki dziecięcej są w niedzielę o godz. 9.30, a potem Msza święta o godz. 10.30 z udziałem dzieci. Prosimy by przynosiły na Eucharystię podpisane serduszka dobrych uczynków, z których będziemy losowali okolicznościowe nagrody.

8. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Św. Józef w wezwaniach Litanii. Szczegóły są na plakacie, stronie internetowej oraz u katechetów.

9. W przyszłą Niedzielę, II Wielkiego Postu, po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszki na wsparcie dla Kościołów Misyjnych. Szczegóły są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

10. Za dwa tygodnie, w III Niedzielę Wielkiego Postu, od 6  do 10 marca, rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, młodzieży szkolnej i dzieci. Módlmy się w intencji rekolekcjonisty oraz o dobre owoce czasu rekolekcji. 

11. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Pani za złote wota w postaci: pierścionka, dwóch kolczyków i broszki przekazane do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!

12. Został pozłocony kielich z głęboką pateną do sprawowania Mszy świętej. Dziękujemy za składane ofiary na te i inne cele w Parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. +  Janina Kida l.87, Teresa Bareła l.80, Waleria Mózg l.89, Tadeusz Olbryś l.70.    Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz