1. Dzisiaj jest szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Jutro przypada 34 rocznica święceń biskupich Ks. Bp Piotra Skuchy. Zechciejmy pamiętać w naszych modlitwach o Osobie Dostojnego Jubilata.

3. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; jakościowy i ilościowy, który oznacza możliwość spożycia trzech posiłków w ciągu dnia w tym tylko jednego do syta. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do 60 roku życia. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej Parafii o godz. 7.00; 9.00; 16.30 dla dzieci i o godz. 18.00.

4. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

5. Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa okresu Wielkiego Postu;                               Droga Krzyżowa;  w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci. O godz. 17.30 dla dorosłych. Wtym tygodniu pod przewodnictwem Żywego Różańca. Bezpośrednio po niej będziesprawowana Msza święta ze zbiórką na tacę przeznaczoną na wystrój i na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi homilię na Mszy świętej o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W piątek, trzeci miesiąca, ze względu na Wielki Post, zapraszamy o godz.7.00 rano na Mszę wotywną o Bożym Miłosierdziu, wystawienie, koronkę, adorację relikwii św. S. Faustyny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Od najbliższej niedzieli zaczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

8. Takżeodprzyszłej niedzielizaczynamy próby scholki dziecięcej o godz. 9.30 i Msze święte o godz. 10.30 z udziałem dzieci. Prosimy by one, przynosiły na nie, podpisane serduszka dobrych uczynków, z których będziemy losowali okolicznościowe nagrody.

9. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Św. Józef w wezwaniach Litanii. Szczegóły są na plakacie, stronie internetowej oraz u katechetów.

10. Zakończyliśmy kolędę  rozpisaną wg ulic i bloków. Traktowaliśmy ją jako formę zaproszenia ze strony rodzin do przyjęcia błogosławieństwa domu przy spełnieniu norm sanitarnych. Rozumiemy obawy o własne zdrowie i lęk towarzyszący pandemii ze strony domowników. Nie traktujemy odmowy kolędy jako przejawu złej woli. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za otwarte drzwi, życzliwość i sympatię naszych Parafian. Dziękujemy za każdą formę gościnności, poczęstunku i wsparcia materialnego dla Parafii, nas księży i ministrantów. Dziękujemy za odbyte rozmowy, troskę i zainteresowanie życiem Kościoła i Parafii. Przepraszamy za wrażenie pośpiechu wizyty czy zbyt małej ilości czasu na nią poświęconego. Przyjęła nas 1/5 rodzin, średnia ofiara nakolędzie wyniosła 42 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okrojoną, ale jednak odbytą kolędę w 2021 roku.

11. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Eugeniusz Sikorski l.81, Irena Dziuk l.79.                           Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz