1. Dzisiaj jest druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Msza święta wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w Diecezji sosnowieckiej.

4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka pieniężna oraz koców, prześcieradeł, ręczników na rzecz schroniska dla zwierząt w Sosnowcu tylko przed i po Mszy świętej o godz. 10.30. Organizatorzy proszą nie przynosić gotowej karmy dla zwierząt gdyż podawana jest tam karma specjalistyczna.

5. Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Zechciejmy pamiętać w naszych modlitwach i życzeniach o tak drogim dla wielu z nas Osobach.

7. W piątek, 22 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity wraz z adoracją Jej relikwii i święceniem róż!

8. W przyszłą niedzielę z obu Szkół Podstawowych na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

9. Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę  Słowa Bożego.

10. Takżew przyszłą niedzielępo każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszki na rzecz poszkodowanych ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

11. W związku z licznymi prośbami Parafian o zaproszenie kapłana z wizytą duszpasterska, zachowując wszystkie normy sanitarne udamy się kolędą. Kapłan będzie miał ze sobą wodę święconą, będą rozdawane specjalne naklejki, błogosławieństwa domu. O wizycie księdza będą dzień wcześniej informowali ministranci, którym zgłaszamy chęć przyjęcia kolędy. Prosimy o wyrozumiałość gdyż tegoroczna wizyta będzie miała charakter modlitewny z błogosławieństwem domu i rodziny w tym trudnym czasie. Zaczynamy w sobotę 23 stycznia od ulicy Skalskiego bloki nr 1 i 2 od godz.9.00.

12. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp.+ Grażyna Kubala l.75.

Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…