Przekroczyliśmy półmetek naszych roratnich czuwań. Zapraszamy dzieci z lampionami. Od dziś losujemy na zakończenie Mszy św. roratniej Dzięciątko Jezus. Chcemy, aby każde dziecko, które uczęszcza na roraty otrzymało to Dzięciątko do domu, aby zagościło Ono na wigilijnym stole. Zapraszamy dzieci z gwiazdeczkami do losowania – od dziś przyjmujemy dopiero zasadę, że jedna figurka dla jednego uczestnika rorat. Przyjmijmy na te święta Tego Szczególnego Gościa do naszych domów, a szczególnie do naszych serduszek.

Dziecko, które w danym dniu zabierze Dzieciątko Jezus do swojego domu, znajduje dla Niego godne miejsce, a podczas kolacji wigilijnej umieszcza Je na stole.

Należy w swoim domu zrobić dwa zdjęcia: jedno zaraz po zaniesieniu go domu – jakie miejsce zajęło w mieszkaniu/domu, a drugie na stole wigilijnym.

Oba zdjęcia Dzieciątka przysyłamy na adres email naszej parafii: sanktuariumbedzin@wp.pl, pierwsze zdjęcie przysyłamy do wieczora 23 grudnia, a drugie w Wigilię Bożego Narodzenia. Oba zdjęcia umieścimy na stronie internetowej naszej parafii www.sanktuarium.bedzin.pl, jako widzialny owoc naszych spotkań roratnich, podczas których przygotowywaliśmy nasze serca, aby mógł w nich zamieszkać Pan Jezus.

Dodaj komentarz