1. Dzisiaj jest trzecia niedziela Adwentuzwana Gaudete – Radości.

2. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą modlitwę.

3. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci  zachęcamy do udziału z lampionami i z podpisanymi gwiazdeczkami. Z nich codziennie losujemy pamiątkowe figurki.

4. W piątek, trzeci miesiąca, ze względu na Roraty Msza święta wotywna o Bożym Miłosierdziu i koronka będzie tylko rano o godz. 7.00.

5. W sobotę, 19 grudnia, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób i starszych wiekiem w zakrystii.

6. Adwentowe Dni Skupienia rozpoczniemy od przyszłej soboty od godz. 18.00. Poprowadzi je Ks. Przemysław Lech, rzecznik biura prasowego naszej diecezji. W niedzielę w/g stałego porządku mszalnego o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek  o  godz. 7.00, a o godz. 16.30 będą roraty z udziałem dzieci. Kończymy o godz. 18.00. Na każdej Mszy będzie okazja do spowiedzi świętej. Szczegóły są na plakacie. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze i godnie przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego.

7. Poświęcone opłatki i świece Caritas na nasze wigilijne stoły można nabywać w przedsionku  kościoła. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Na stoliku za ławkamisą losy na paczki świąteczne i prośba o przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności do świątyni. Paczki zostaną dostarczone do rodzin potrzebujących pomocy, osób samotnych i starszych wiekiem z naszej Parafii.

9. Zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie z minionej niedzieli wyniosła 626, 50 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

10. W imieniu Parafian składamy serdeczne podziękowania Pani, która ręcznie wyszydełkowała 30 ozdób choinkowych do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

11. Zestałej puszki na Fundusz Radia Maryja zebrano 877, 40 zł. Bóg zapłać za ofiary!

12. Są do nabycia w zakrystii Kalendarze Diecezji Sosnowieckiej na przyszły rok.

13. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Elżbieta Klimczak l.69, Zenon Okoń l.90, Antoni Czyż l.69, Edward Kostrzewa l. 84, Eugenia Komarnicka l.91, Maria  Zając l.82.  

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz