1. Dzisiaj jest druga Niedziela Adwentu.

2. Obchodzimy po raz 21 Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej: na Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii, Ukrainie, Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. Zbieramy fundusze do puszki, by wesprzeć Kościół Katolicki na Wschodzie.

3. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz. 17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.

4. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci  zachęcamy do udziału z lampionami i z podpisanymi gwiazdeczkami. Z nich codziennie losujemy pamiątkowe figurki.

5. We wtorek. 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Maryjną, nabożeństwo i modlitwy ku czci Matki Najświętszej z przypisanymi obietnicami dla tego czasu tzw. Godzinie Łaski.

6. W czwartek, 10 grudnia, nasz Ks. wikariusz Daniel Bunia obchodzi swoje imieniny. Na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w Jego intencji o łaskę Bożego Błogosławieństwa w pracy kapłańskiej. Będzie okazja do złożenia Mu życzeń.

7. W piątek katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu o godz. 20.00.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz.10.30 poświęcimy medaliki dzieci do I Komunii świętej z obu Szkół Podstawowych.

9. W przyszłą niedzielę, 13 dnia miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą modlitwę.

10. Przypominamy, żeadres strony internetowej naszej Parafii to: www.sanktuarium.bedzin.pl. Z kolei na profilu Facebooka Parafii jej adres to: www.facebook.com/sanktuariumpolskiejgolgotywschodu pisane razem. Tam są ważne informacje z życia naszej Parafii.

11. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła. Są także świece Caritas: małe po 7 zł i duże po 18 zł naświąteczne stoły w zakrystii.

12. Tradycyjnie są przygotowane losy na stoliku za ławkami na paczki świąteczne i prośba o przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności. Paczki zostaną dostarczone do rodzin potrzebujących pomocy z naszej Parafii oraz osób samotnych i starszych wiekiem.

13. Są do nabycia w zakrystii Kalendarze Diecezji Sosnowieckiej na 2021r. w cenie 10 zł.

14. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Wiesława Chmielarz l.77, Lucyna Słówko l.67, Janina Pierzchała l.88, Jerzy Żabicki l.76, Ryszard Górecki l.74, Jan Pizon l.89.

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek…