1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Adwentu.

2. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny od czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci  zachęcamy do udziału z lampionami i z podpisanymi gwiazdeczkami. Z nich codziennie będziemy losowali pamiątkowe figurki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o łaskę wierności oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie tylko po Mszy świętej o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy roratniej o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.  Po wieczornej Eucharystii nie będzie modlitewnego czuwania w tym miesiącu. Do chorych pojedziemy przed świętami tylko na indywidualne zaproszenie kapłana.

4. Informujemy Parafian, że wraz z rozpoczęciem Adwentu uruchomiona została strona internetowa naszej Parafii. Jej adres to: www.sanktuarium.bedzin.pl.  Zapraszamy do odwiedzania strony, na której będziemy umieszczać ważne informacje z życia naszej Parafii.

5. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja – okazja, aby obdarować nie tylko najmłodsze dzieci.

6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz.17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji wspólnoty i za odmawiających różaniec.

8.  Zbiórka Świętopietrza do puszki w minioną niedzielę wyniosła 551, 78 zł. Bóg zapłać!

9. W imieniu rodziny Kasi Kośmider dziękujemy wszystkim, którzy zakupili produkty spożywcze jako wsparcie na kolejną operację dziecka. Serdeczne Bóg zapłać!

10. W imieniu Parafian dziękujemy rodzicom i grupie młodzieży z tegorocznego bierzmowania za ufundowanie dwóch złotych ornatów z motywami eucharystycznymi w stylu monastycznym do koncelebry, które zostały poświęcone w minioną środę. Bóg zapłać!

11. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła. Są także świece Caritas: małe po 7 zł i duże po 18 zł nanasze świąteczne stoły, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Szczegóły są na plakacie.

12. Tradycyjnie są przygotowane losy na stoliku za ławkami na paczki świąteczne i prośba o przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności. Paczki zostaną dostarczone do rodzin potrzebujących pomocy z naszej Parafii oraz osób samotnych i starszych wiekiem.

13. Są do nabycia w zakrystii Kalendarze Diecezji Sosnowieckiej na 2021r. w cenie 10 zł.

14. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Tadeusz Winkler l.92, Danuta Rodzim l.86, Aleksandra Kłonicka l.51, Jolanta Domagała l.62, Mirosław Kępski l.69, Katarzyna Gnyp l.87, Władysława Leks l.91, Robert Marchelak l.74, Stefan Janas l.81.

Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…